Tee ID-kaart kliendikaardiks!Jälgi meid Facebookis!
Wiegand
     
 

Wiegandi lugu

„Ilmarise” tehas, algse nimega F. Wiegandi masinaehitustehas,  alustas tegevust 1859. aastal. Nimi valiti pidades silmas soome rahvuseepose „Kalevala” üht peategelast – meest nimega Ilmarinen, kes sepistas taevakaare kõrval ka imeveski, mis jahvatab jahu, soola ja raha. Mõne  aastakümne jooksul arenes „Ilmarisest“ tolleaegse  mõiste järgi suur tehas 185 töölisega. Tallinnas Kalamaja kvartalis asuvas tehases valmistati täielikke sisseseadeid viina- ja suhkruvabrikuile.

Kuigi Wiegand laiendas oma tehast 1880ndatel, ajal mil Venemaal algas tööstuskriis ja Eestimaa kubermangu metallitehaste ja masinaehitusettevõtete kogutoodang langes peaaegu 50%, suutis „Ilmarine“ siiski rasked ajad üle elada. Peremees pidas oluliseks töötajate heaolu ning seega pakuti tehases iga päev korralikku hommiku- ja lõunasööki. Tänapäeval võib see tunduda tavaline, kuid tollal ei näinud tehaste lihttööliste silmad just iga päev maitsvat ja sooja sööki – see oli pigem erandiks. Ehk just seetõttu sai F.Wegandi asutatud tehas kriisiaja raskustest võitu, saavutades XX sajandi alguseks ülevenemaalise kuulsuse, mil selle tootmisvõimsust ametlike andmete kohaselt hinnati juba kahele miljonile rublale, ning on jätkuvalt tegutsev tänapäevalg.

Hea söögi valmistamise traditsioonid kajastuvad ka restoran „Wiegandi“ menüüs, kust võite leida neid eelmise sajandi algusest pärinevaid toite tänapäevases võtmes. Alates 2000a. tegutseb endise „Ilmarise“ tehase renoveeritud ruumides „PK Ilmarine „hotell.

Oleme avatud kõigile!